Zagadnienie organizacyjne

Blog ten ma charakter edukacyjny i jego podstawowym celem jest udostępnianie wiedzy z zakresu artystycznej obróbki metalu czyli samodzielnego wykonywania np. obrączki lub pierścionka.

 1. Użytkownik, który nie wyraża zgody na poniższe zasady powinien zaprzestać dalszego korzystania z Bloga.
 2. Do prawidłowego korzystania z Bloga i jego funkcjonalności może być konieczne zaakceptowanie tzw. koniecznych plików cookies.
 3. Adres e-mail kontakt@srebrnykruk.pl jest przewidziany do przekazywania mi wszelkich informacji w tym także propozycji nowych tematów do wpisów, własnych uwag lub propozycji ulepszeń.
 4. Komentowanie wpisów jest mile widziane, jestem także ciekaw innych metod, technik, receptur, ogólnych „pomysłów” na przedstawiane tematy. Wszakże, by ten blog, czytelnikom zapewniał pewien walor poznawczy, nie mogę dopuścić, aby pojawiało się na nim wszystko co tylko komuś przyjdzie do głowy. Jako autor pragnę czerpać maksimum zadowolenia ze swojej pracy, zwłaszcza, iż wiele wysiłku w nią włożyłem.
 5. Nie uważam że mam na wszystkie tematy największą wiedzę. Zdaje sobie sprawę iż wiele osób w tym i moich czytelników może „bić mnie na głowę”, wiedzą w opisywanej prze zemnie tematyce (mogę się także czasem po prostu pomylić). Zatem jeśli ktoś jest lepiej zorientowany w danej problematyce, to zapraszam do dzielenia się informacjami.
 6. Przed napisaniem czegokolwiek, proszę pomyśl. To że Ty znasz inne rozwiązanie, metodę, czy masz inne zdanie, nie oznacza iż masz rację. Pamiętaj że dany problem może mieć wiele rozwiązań. Połączenie dwóch lub więcej metod często daje ciekawe efekty końcowe.
 7. Blog ten, jak już wspominałem wcześniej w moim zamiarze służyć ma do publikacji oraz dzielenia się wiedzą z zakresu artystycznej obróbki metalu. Informacje w nim przedstawiane nie będą jednak zawsze jednymi, absolutnie najlepszymi i wyłącznie polecanymi, rozwiązaniami czy też opisami technik. Jednakże tam gdzie pisać będę o bezpieczeństwie w czasie pracy, starałem się zachować maksimum uwagi i proszę Ciebie czytelniku o to samo.
 8. Wręcz „organicznie” nie znoszę wszelkiego rodzaju hejtu, zatem wszystkie jego przejawy będą prze zemnie tępiony. Kasowane lub moderowane będą komentarze, które:
 • Obrażają mnie lub czytelników. Dobrym obyczajem jest chwila refleksji, zastanowienia się czy wulgarne słowa w stosunku do Swojego adwersarza padły by z twoich ust także w rozmowie bezpośredniej „fejst tu fejs” (czy Ty byś chciał je usłyszeć?). Jeśli nie, to nie musisz rezygnować z krytycznej wypowiedzi, sformułuj ją tylko w bardziej kulturalny sposób.
 • Jedynym zamierzeniem jest zrobienie „szumu”, obrażenia czytelnika.
 • Nie mają nic wspólnego z tematyką wpisu i tego Bloga.
 • Zaliczają się do spamu czyli są reklamami, linkami do swoich stron, są podpisywane adresem www, mają dodany adres strony pod komentarzem.
 • Naruszają w jakikolwiek sposób prawo, dobre obyczaje lub promują narkotyki, alkohol, treści erotyczne oraz pornograficzne lub wzywają do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, są niemile widziane i będą niepublikowane.