www.srebrnykruk.pl






Abc złotniczo-jubilerskie

strzalka do tyłu strzalka do góry
Abc złotniczo-jubilerskie

O stronie

Strona ta jest efektem mojego „zbieractwa informacji”, a skierowana jest do osób zainteresowanych technikami artystycznej obróbki metali. Zatem jeśli interesujesz się złotnictwem, jubilerstwem, grawerstwem, kowalstwem artystycznym, odlewnictwem artystycznym. Jeśli jesteś ciekawy, co to jest filigran, emalia, inkrustracja, mokume-gane, keum-boo, metal clay? Jeżeli zastanawiasz się jak kształtowane są wyroby dekoracyjne z blach, jak się barwi metale i nanosi na nie powłoki, jak się je lutuje? To, jest to strona na której, mam nadzieje Drogi Czytelniku znajdziesz wiele przydatnych Tobie wiadomości.

Ponadto zaprezentowane tutaj będą też informacje m.in. z zakresu ślusarstwa, obróbki wykańczającej, metaloznawstwa, gemmologii oraz numizmatyki i podstawy rysunku technicznego. Czyli dziedzin nie zawsze bezpośrednio związanych z artystyczną obróbką metalu, ale bardzo przydatnych w tym rzemiośle. Zapoznać się tu także można z problematyką probiernictwa tj. sposobów badania stopów metali szlachetnych, a także zasad cechowania (oznaczania próby) wyrobów złotniczych i jubilerskich.


Osoby zainteresowane tematyką artystycznej obróbki metalu proszę o przesyłanie na adres email: kontakt@srebrnykruk.pl wszelkich sugestii oraz pytań.


O stronie - www.srebrnykru.pl
O stronie

Sprawy organizacyjne

trochę „papierologii”, czyli niezbędnych spraw organizacyjnych takich jak regulamin i polityka prywatności

Sprawy organizacyjne